Hizmetlerimiz

Emar

Beyin hastalıklarında ve kontrollerinde kullanılan başlıca cihazlardan biri olmakla birlikte, vücudun diğer yerlerindeki komplike rahatsızlıklar için de emar çekilebilir. Temel çalışma prensibi manyetik alandan ve radyo dalgalarından yararlanarak belli anatomik yapıları bulmaktır.
Detayları Göster

Tomografi

Cihazda ultraviyole ışınlarının yansıtıldığı bir panel, masa ve monitör vardır. Görüntüleme esnasında bu parçalar senkronize olarak çalışır. Cihazın temel çalışma prensibi, masada yatmakta olan hastaya ait görüntülerin monitörde görüntülenebilmesi ve detaylı bir biçimde kaydedilebilmesidir.
Detayları Göster

Ultrason

Ultrason cihazı ses dalgalarının farklı yoğunlukta bulunan dokular içinde yine farklı şekilde ilerlemesi ve yansıması prensibiyle çalışmaktadır. Yapılan testlerin çoğu vücut dışındaki sonar cihazı kullanılarak gerçekleştirilir. Ayrıca vücuda yerleştirilen çok küçük bir cihaz ile de yapılabilmektedir.
Detayları Göster

Röntgen

Maddenin içine işleme kabiliyetleri fazla olduğu ve çeşitli organik maddeler tarafından büyük ölçüde soğurulduğu için X ışınlarının tıpta çok önemli uygulamaları vardır;özelikle insan vücudunun incelenmesinde kullanılır . Ayrıca X ışınlarının canlı dokular üzerindeki biyolojik etkilerinden yararlanılır
Detayları Göster

Mamografi

Mamografi cihazı sayesinde kadınların en sık karşılaştığı meme kanserinin teşhis edilmesinde en etkili yöntemlerden birisidir. Meme kanserinin teşhisi ve göğüs taramaları için radyoloji ünitelerinde kullanılmaktadır. Kadın hastalıkları ile ilgili branşlarda görüntüleme cihazına yer verilmektedir.
Detayları Göster

Fizik Tedavi

Fizik tedavi, fiziksel ajanlar ve tekniklerin kas iskelet sistemi hastalıkları tedavisinde kullanılması anlamına gelir. Fizik tedavi yöntemleri vücudun dışından fiziksel ajanların uygulanması şeklindedir. Uygulanılan fizik tedavi ajanları vücudumuzda herhangi bir lezyon veya yara oluşturmaz.
Detayları Göster